Milí návštěvníci, dne 17. 8. bude mít Kalina Gallery otevřeno od 11.00. Děkujeme za pochopení. / Milí návštěvníci, dne 17. 8. bude mít Kalina Gallery otevřeno od 11.00. Děkujeme za pochopení. /
Výstava Alois Mikulka – Nemoderna představuje retrospektivní průřez tvorbou brněnského rodáka Aloise Mikulky, malíře, sochaře, ilustrátora, spisovatele, básníka a scénáristy.
 
Náměty a motivy obrazů a skulptur, které jsou na neprodejní výstavě k vidění, autor čerpal z antické mytologie, bible, středověkých mystérií, a zároveň také z komiksů, filmových westernů, lidových legend, pohádek a folkloru. Převedením do současnosti tak stále oživuje stará, mnohdy zašedlá moralistní témata a uvádí je do situací často podivuhodných, groteskních a absurdně humorných.
 
V nezaměnitelných prostorách Kalina Gallery je kromě zhlédnutí více než 60 obrazů a 30 plastik možné zakoupit unikátní publikaci Alois Mikulka (1933 – ∞), jejíž vydání v omezeném nákladu 1000 kusů podpořila právě Kalina Gallery, dále katalog k výstavě a také pohlednice s vybranými obrazy.
 
Vstupné: 100 Kč
Snížené vstupné: 50 Kč
 
Malá ukázka děl, která jsou na výstavě k vidění:
Nahoru